timeosturkey
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana SayfaEKONOMİAsgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları 7 Aralık'ta başlayacak

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları 7 Aralık’ta başlayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammına ilişkin yol haritasını belirlemek üzere Türk-İş ve TİSK başkanlarıyla görüştü. Toplantı sonrasında Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının 7 ve 14 Aralık’ta yapılacağı açıklandı.

Asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren görüşme maratonu bugün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya geldi.

İLK TOPLANTI ÇARŞAMBA GÜNÜ

Toplantı sonrasında kameralar karşısına geçen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısının 7 Aralık, ikinci toplantısının 14 Aralık’ta yapılacağını açıkladı. 7 Aralık Çarşamba günü yapılacak toplantı bakanlık binasında saat 14.00’te gerçekleşecek. Asgari ücret zammının aralık ayının son haftası açıklanması bekleniyor.

NE ZAMAN RAKAM KONUŞULSA RAFLARDA FİYATLAR ARTIYOR!

Atalay yaptığı açıklamada, “Uygulama şubatın 1’inde olacak, 60 gün var biz asgari ücret konuşuyoruz. Konuşulunca bu milletin cebine para falan girmiyor. Geçmişte aralık sonunda belli oluyordu, bu rakam hemen belli olsun da kamuoyu bunu konuşuyor, bu mesele bitsin. Ne zaman rakam konuşulsa raflarda fiyatlar artıyor. Tedirginliğim oydu rakam konuşmamakla ilgili. Geçen sene bu vakitlerde peynir 35 liraydı, şu anda 140-150 lira. İşini düzgün yapan marketler var ama işini düzgün yapmayanlar da var. Bunu en iyi emekli, işsiz, işçi biliyor. İnşallah tarafları memnun edecek rakam çıkarsa, arzumuz üçümüz beraber imza atalım ama arzu etmediğimiz rakam olursa o masada olmayacağımızı yine ifade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar