Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaEkonomiASKON’da Örnek İşbirliği

ASKON’da Örnek İşbirliği

ASKON Gaziantep Şubesi, Türkiye genelindeki şubeler arasındaki ilişkileri güçlendirmek, karşılıklı fikir alış-verişini ve dayanışmayı sağlamak amacıyla yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Bu hafta ASKON Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak ve yönetimini ağırlayan ASKON Gaziantep Şubesi bir dizi iş gezisi yaptı. ASKON Gaziantep-Malatya İş Zirvesi tesis ziyaretlerinin ilk durağı Gap Grup Firması oldu. Gap Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zeki ORMANLI, gelen iş insanlarına faaliyet alanlarını anlatıp özellikle güneş enerji sistemleri ile ilgili bilgiler verdi. Ardından Gaziantep’ten Dünyaya ihracat yapan Özgüneş A.Ş ve Ayhan Global firmasını da ziyaret edildi. İki firmanın ortak özelliği olan Pvc Kapı pencere imalatı fabrikaları gezildi.

Tüm Şubelerle İşbirliği Arttırılacak;

ASKON Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Güneş, Türkiye’de bulunan tüm şubelerle iş birliğini artıracak çalışmalar yapmaya devam ettiklerini söyledi. Malatya şubesini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Güneş, ‘Amacımız Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütlerinden birisi haline gelen ASKON’un şubeleri arasındaki ilişkileri daha sıkı hale getirmek. Bu tür etkinliklerle de hem manevi birlikteliği sağlamak, hem de ticari ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Gaziantep Şubesi olarak bu konuda köprü vazifesi olmak için gayret gösteriyoruz. Gerek bizim yaptığımız iş gezileri, gerekse kentimize ağırladığımız diğer şubelerimizle de hem kentimiz hem de ülkemiz için çok faydalı olacak görüşmeler yapıyoruz’ dedi.

Gaziantep ve Malatya arasındaki kültürel ve ticari bağların çok eskilere dayandığını ve bu bağların daha çok güçlendirilmesi gerektiğini belirten Güneş, ‘İki şube yönetim kurulu karşılıklı ziyaretlerle üyeleri arasında iş birliklerinin arttırılmasını ve birlikte bazı yatırımlar yapmayı hedefliyoruz. Türkiye ve Gaziantep ekonomisine yapacağımız katkıyı artırmak için iki şubenin iş birliği çok önemli. Gaziantep Şubesi olarak ülke genelindeki tüm şubelerimizle istişarelerimizi ve ziyaretlerimizi artıracağız’ ifadelerini kullandı.

ASKON Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak ve yönetimi de Gaziantep’e yaptıkları ziyaretin birliktelik açısından çok faydalı olduğunu belirterek, ‘Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Gaziantep şubemize teşekkür ederiz’ dedi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar