timeosturkey
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Ana SayfaGÜNDEMDemirtaş'tan, 6'lı Masa'ya talimat gibi ikaz! "İsimler üzerinden tartışmak belirttiğim amaçlardan sapmak...

Demirtaş’tan, 6’lı Masa’ya talimat gibi ikaz! “İsimler üzerinden tartışmak belirttiğim amaçlardan sapmak anlamına gelir”

Terör suçundan hapis yatan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş 6’lı masaya çağrı yapan bir dizi paylaşım yaptı.

İP Genel Başkanı Akşener ile CHP arasında yaşanan İmamoğlu polemiği sonrası gerilen ilişkilere yönelik çağrı yapan Demirtaş, muhalefeti uyaran ifadeler kullandı. HDP’nin, 6’lı masanın gizli ortağı olduğu iddiaları gündemde yerini korurken, Demirtaş’ın yaptığı paylaşımda “Belirttiğim amaçtan sapmak anlamına gelir” ifadesi, muhalefetin HDP Tarafından talimatlandırıldığı iddialarına yol açtı.

Demirtaş’ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde

“Stratejik açıdan dünyanın en çok yetkiye sahip “koltuğunu” almak için seçime gidiyoruz. Hepimizin amacı, bu makamı gerçek sahibine yani halka teslim etmek olmalıdır. İsimler üzerinden tartışma yürütmek, belirttiğim amaçtan sapmak anlamına gelir.

Bu kritik dönemde, demokrasiye yürekten inanan her siyasi aktör, devletin yeniden inşasında görev ve sorumluluk almalıdır. Kimsenin kimseyi dışlama lüksü yoktur.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar