Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaPolitikaEkrem İmamoğlu'ndan İstanbul açıklaması

Ekrem İmamoğlu’ndan İstanbul açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul konusunda önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıktığına yönelik adaylık mesajı veren İmamoğlu, CHP’deki değişimin de şart olduğu vurgusunu yaptı.

İmamoğlu’nun konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır. Ben bu sözü çok önemsiyorum. Yerel seçimlerde İstanbul’u kazanmak büyük siyasi başarıdır. İstanbul’u kazanan belediye başkanı dünyanın en önemli şehrine hizmet etme onuruna ulaşır.

“İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır”

O kişi milletin takdirini kazanırsa bu başarı onu ulusal ve uluslararası siyasette önemli yere ulaştırır. Ben İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır sözünü seçim galibiyeti olarak algılamıyorum sadece.

“İstanbul İttifakı”

İşte tüm bunlardan dolayıdır ki Mayıs 2024’te yapılacak yerel seçimler tam da bu fütursuzluğa dur deme seçimi olacaktır. İstanbul’un bu devasa sorunlarını çözmek, aynı zamanda Türkiye’nin sorunlarının nasıl çözüleceğinin de sınav yeridir. Tam da bu nedenle benim anladığım şekliyle ‘İstanbul’u kazanmak Türkiye’yi kazanmak’tır. İstanbul ve Türkiye’nin kaderi mühürlüdür. Ben de kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum.”

Partiler arası “İstanbul İttifakı”nın kurulması için elimden geleni yapacağım. Tartışmaları bırakıp beraber hareket etmeliyiz

Mayıs 2023 seçimlerinde yaşadıklarımızı beni çok üzdü. Bunu birçok vesile ile dile getirdim. 28 Mayıs’tan sonraki tavır seçmenleri anlamaktan uzak.

“Adayım demedim”

Değişim misyonumun parçasıdır. Artık CHP seçim kaybedemez, kaybetmemeli.

İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum. 2019’da olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımla, farklı partilere gönül veren İstanbullular ile tekrar İstanbul İttifakı kurmaya geliyorum.

Adayım demedim yola çıkıyorum dedim.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar