timeosturkey
Perşembe, Haziran 8, 2023
Ana SayfaGÜNDEMGaziantep'in sevilen isimlerinden Muhittin Salih Şimşek AK Parti'den adaylığını açıkladı

Gaziantep’in sevilen isimlerinden Muhittin Salih Şimşek AK Parti’den adaylığını açıkladı

Şimşek, aday adaylık başvurusunu yaptı

AK Parti içerisinde çeşitli kademelerde görev alan, Parti’nin sevilen isimlerinden Muhittin Salih Şimşek, milletvekili aday adaylığını başvurusunu yaptı.

Gaziantep’in yetiştirdiği önemli isimlerden Muhittin Salih Şimşek, 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde AK Partiden 28. dönem milletvekili adayı olabilmek için aday adaylık başvurusunu yaptı. Şimşek, siyasetin insanlara hizmet etmenin bir yolu olduğunu, Türkiye Yüzyılı’na emin adımlar atılarak büyük mücadeleler verildiğini vurguladı.

AK Parti içerisinde çeşitli görevler üstlenen Şimşek, hizmet için aday adaylık başvurusu yaptığını söyledi. 21 yıllık AK Parti iktidarında hizmet çıtasını daha da yukarıya çıkaracaklarını ifade eden Şimşek. “21 yıllık iktidarımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin nereden nereye geldiği ortada. Hayatın her alanına dokunduk ve Türkiye’ye çağ atlattık. Şunu çok iyi biliyoruz ki milletimizin beklentisi de çok yüksek. Biz de bu hizmet çıtasını daha da yukarı çıkarmak için çalışacağız. Bu bir hizmet yarışı. Genel Merkezimizin vereceği karar ne olursa olsun. Tarih yazmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

MİLLETE HİZMET YOLUNDA 21 YIL GERİDE KALDI

Şimşek, “Siyaset insanlara hizmet etmenin tek yolu olmayıp, bu yollardan sadece bir tanesidir. Çıktığımız bu yolda sonuç ne olursa olsun bu bizim insanlığa ve memleketimize hizmet etme aşkımıza engel olmayacaktır. Siyaset, insana hizmet etmek ve insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek için yapılır. Türkiye Yüzyılına ilk adım atacağımız bu yılda millet olarak önemli bir kararın eşiğindeyiz. Millete hizmet yolunda 21 yıldır hizmet eden Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu yolda yürümek için AK Parti’den Gaziantep milletvekili aday adayı oldum” dedi.

SANDIKTAN ÇIKACAK KARAR BELLİ

14 Mayıs’ta sandıktan yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’nin birinci çıkacağının altını çizen Şimşek, şunları kaydetti: “Allah çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah ülkemizin her tarafına hizmetler yapmaya milletimizin gönlüne dokunmaya devam edeceğiz. Aday adaylığı sürecinin ardından partimizce adaylar belirlenecek ve daha sonra da aziz milletimiz sandığa gidip kararını verecek. Milletimizin her birinin oyuna talip olan bu kutlu davanın bir ferdi olarak bu süreçte çalışmaya devam edeceğiz. Bir yandan deprem sonrası milletimizin yaralarını saracağız bir yandan da ülkemizin yarınları için mücadele etmeye devam edeceğiz. İnşallah 14 Mayıs’ta sandıktan yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz zaferle çıkacaktır.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar