timeosturkey
Perşembe, Haziran 1, 2023
Ana SayfaGÜNDEMGGC’DEN 10 OCAK MESAJI

GGC’DEN 10 OCAK MESAJI

GGC’DEN 10 OCAK MESAJI

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti yönetimi 1961 yılından bu yana kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün artık bayram olmaktan çıktığına dikkat çekerek, mesleki koşullar açısından zor bir dönemden geçtiklerini belirtti.

 

GGC yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gazetecilik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğuna dikkat çekilen mesajda, gelinen süreçte meslek mensuplarının bir taraftan ekonomik savaş verdiği, bir taraftan da mesleğin onurunu yaşatmak için her zamankinden daha fazla sorumlulukla karşı karşıya bulunduğu vurgulandı.

 

Mesajda, “Gazeteci olmadığı halde, bu meslekten nemalanmaya çalışan art niyetli kişilere öncelikle bu meslekten el çektirilmelidir. Mesleğin gerçek kahramanlarının da daha fazla sorumluluk olarak, birlik-beraberlik içerisinde, yoluna devam etmesi hayati önem taşıyor” denildi.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün sıradan bir gün olmadığı vurgulanan GGC mesajında şu görüşlere yer verildi:

“Bu önemli gün, basın çalışanlarının önemli kazanımlar elde ettiği bir gündür. Ancak günümüzde ne acıdır ki, gerek basın çalışanları, gerekse basın kuruluşları 60 yıl önce olduğu gibi, ağır ve zor bir sınavdan geçmektedir. Bu koşulların acilen iyileştirilmesi için desteğe ihtiyacımız var. Bu desteğin sağlanması için de öncelikle bir takım yasal düzenlemeler yapılması gerekiyor. Biz meslek örgütleri, bu koşulların değişmesi için her fırsatta sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Ancak bu tek başına bizim çözebileceğimiz bir konu değil, hepimizin kenetlenmesiyle, daha iyi sonuç alınabilecek bir meseledir. Dolayısıyla gün, kenetlenme günüdür, gün sesimizi daha fazla duyurabilme günüdür.”

 

GGC yönetimi, “Meslektaşlarımız her türlü zorluğa rağmen, halkı bilgilendirmek adına cefakar bir şekilde görev yapıyor. Basın emekçisi kardeşlerimiz hak ettiği yaşam standartlarına mutlaka kavuşturulmalı. Bu vesileyle, çalışan veya çalışamayan tüm meslektaşlarımın bu önemli gününü kutluyor, hayatını kaybetmiş olan tüm basın emekçilerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz” denildi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar