Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaEkonomiGSO Başkanı Ünverdi, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı"

GSO Başkanı Ünverdi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, özveriyle çalışarak halkın yaşanan gelişmeler hakkında bilgi sahibi olması ve doğru habere ulaşmasını sağlayan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Artan teknoloji ve anlık paylaşım imkanları ile birlikte toplumu yanıltıcı olabilecek haber ve bilgi paylaşımları karşısında basın mensuplarının üstlenmiş olduğu rolün çok daha kritik hale geldiğini kaydeden Ünverdi, mesajında şunları kaydetti:

“Günümüz iletişim çağında basın mensuplarının sorumlulukları artmıştır. Gelişen teknoloji karşısında anlık bilginin yayıldığı bir süreçte basın mensuplarımız doğru ve tarafsız habere ulaşılmasında önemli bir görevi yerine getirerek kamuoyunu doğru haberle buluşturmaktadır.

Bugün farklı mecralarda yanıltıcı nitelikte ve toplumsal sorunlara neden olabilecek paylaşımlar karşısında basın mensuplarımızın teyit edilebilir bir kaynak olarak sunmuş oldukları bilgiler kritik öneme sahiptir.

Mesai kavramı olmaksızın gece gündüz demeden büyük fedakarlıkla çalışan basın mensuplarımızın mücadelesi ilerlememiz ve aydınlık yarınlara ulaşmamızda çok değerlidir ve takdire şayandır.

Bu doğrultuda sanayimizin gelişmesi, ihracatın ve istihdamımızı artırarak şehrimiz ve ülkemizin kalkınıp büyümesi hedefiyle yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızın kamuoyuna duyurulmasını sağlayan ve ülkemizin gelişmesine katkıda bulunan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

Basın meslek ilkeleri çerçevesinde meslek aşkıyla çalışarak toplumun gören gözü, işiten kulağı olan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Yerel ve ulusal basınımızın kıymetli çalışanlarına, temsilcilerine ve yöneticilerine esenlik ve başarı diliyor, ebediyete irtihal etmiş gazetecilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar