Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ana SayfaEKONOMİGüneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz: "Gazi...

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yılında Rahmet Ve Özlemle Anıyoruz”

Başkan Çıkmaz’dan 10 Kasım mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yılında Rahmet Ve Özlemle Anıyoruz

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Milli Mücadeleyi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde rahmet ve özlemle andıklarını belirten Başkan Mehmet Çıkmaz şöyle devam etti:

“Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşımız, şanlı tarihimizin en önemli kilometre taşlarından birisidir.  Her karışı şehitlerimizin kanı ile sulanmış olan aziz vatanımızda bağımsız ve hür bir şekilde yaşamamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Atatürk, milletimizin ortak eseri olan ve ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir. Gençlerimizin bu emaneti korumak ve yüceltmek için her türlü fedakârlığı yapacağına olan inancımız tamdır. Türk milleti olarak Cumhuriyeti korumak ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar