Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ana SayfaGÜNDEMHÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları park buluşması düzenledi

HÜDA PAR Gaziantep Gençlik Kolları park buluşması düzenledi

Gençlere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyen HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları 4 hafta boyunca kentin farklı bölgelerindeki parklarda gençlere yönelik programlar gerçekleştirdi.

Park buluşmaları kapsamında gençlerle bir araya gelen HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları, gerçekleştirdiği farklı etkinliklerle gençlere sosyal alanın hayra çevrilmesi konusunda önemli mesajlar verdi.

Son olarak Şehitkamil ilçesi Belkıs Mahallesi’ndeki Şehitkamil Trafik Parkı’nda düzenlenen programda gençler keyif dolu vakit geçirdi.

Programda bir konuşma yapan HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, HÜDA PAR olarak gençlere büyük önem verdiklerini söyledi.

Verdikleri önemden dolayı gençlere yönelik sürekli etkinlikler düzenlediklerini ve gençlerle bir araya geldiklerini ifade eden Çakır, düzenledikleri “Parklar Bizim, Gençlik Bizim” temalı programın amaç ve hedeflerini anlattı.

Gerçekleştirdikleri farklı etkinliklerle gençlerin özüne dönmeleri için buluşmalar düzenlediklerini ifade eden Çakır, düzenledikleri “Parklar Bizim, Gençlik Bizim” temalı programların farklı zaman ve mekânlarda yeniden düzenleneceğini ifade etti.

Çakır, HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları olarak “Parklar Bizim, Gençlik Bizim” temalı düzenledikleri gençlik buluşmalarının merkezinde kardeşlik, muhabbet, saygı ve sevginin yer aldığını ifade etti.

İnsanoğlunun en güzel bir biçimde yaratıldığını anımsatan Çakır, “Maalesef insanın fıtratına suiniyetlerle yapılan müdahaleler sonucu kaybeden bir bütün olarak insanlık olmuştur. Bizler HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları olarak yaptığımız etkinliklerin merkezine tüm kardeşlerimize ve arkadaşlarımıza hedeflerimizi anlatmaya çalışıyoruz. HÜDA PAR Gençlik Kollarının misyonunu ve vizyonunu anlatıp, partimizin gerek bugüne gerek yarına dair projelerini anlatıyoruz.” dedi.

“HÜDA PAR’a her geçen gün muhabbet ve destek artıyor”

Yaptıkları etkinliklere gençlerin yoğun katılım ve ilgi gösterdiğini ifade eden Çakır, “Programımıza gelen bazı kardeşlerimiz HÜDA PAR’ı yakından tanımak istediklerini bize iletiyorlar. Gençlere karşı hedeflerimizi, düşüncelerimizi gerek direk toplum üzerinde gerek gençlik üzerindeki projelerimizi öğrenmek adına bizi evlerine çay içmeye davet ediyorlar. Bizler de bu kardeşlerimizin evlerine gidiyoruz, çalışmalarımızı gençlerimize anlattığımızda çok güzel dönüşler alıyoruz. Gençlerimiz bize, ‘Bizlerde HÜDA PAR Gençlik Kolları çalışması altında çalışabilir miyiz, bizlere de bu imkanı verebilir misiniz?’ diye soruyorlar. Elhamdülillah HÜDA PAR’a her geçen gün muhabbet, destek artıyor. Her geçen gün toplumunun HÜDA PAR’a katılımları artıyor. Bu da bizi sevindiriyor.” ifadelerini kullandı.

“Biz bir ihya hareketiyiz”

Gençleri önemsediklerini ifade eden Çakır, “Bizler gençliği dertlenmiş bir partiyiz. Çünkü biz bir ihya hareketiyiz. Yaptığımız etkinlik ve programların merkezinde kardeşlik var. Bizler yaptığımız bütün etkinlikleri ‘Helal dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir. Harama girmeye hiç lüzum yoktur’ düsturuyla

yapıyoruz. Malumunuz son zamanlarda gençlik üzerine ciddi manada oyunlar oynanmaktadır. Gençler vizyonu ve hedefi olmadan gelişmeye başladı. Maalesef böyle bir gençlik oluşturmaya çalıştılar. Biz bunun farkındayız. Yaptığımız çalışmalar bu projeleri aslında engellemek, gençlere daha güzel bir gelecek sunmak adına ahlaklı, Müslümanların tarihine ve kendi medeniyetine hakim olacak bir gençlik tasavvur ediyoruz. Çalışmalarımızı da bu minvalde yapmaktayız. Elhamdülillah bu çalışmalarımız karşılık buluyor. Gençlerimiz programlarımıza katılıyor. Çalışmalarımıza destek veriyorlar. Gençlerimize sesleniyorum; gelin HÜDA PAR Gençlik Kolları çatısı altında bir olalım, beraber olalım hem tarihimizi hem medeniyetimizi öğrenelim. Toplumumuz için el ele gönül gönüle vererek beraber çalışalım.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar