timeosturkey
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Ana SayfaGÜNDEMOğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“YARALARIMIZI SARMANIN EN BÜYÜK İLACI BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMADIR”

Berat Kandili’nin ruhların aşk ve muhabbet mührüyle damgaladığının altına çizen, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç “Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir” dedi.

Başkan Kılıç, “Allah’ın ihsanına kavuşmayı murat ettiğimiz bu rahmet gecesi, vicdanımızı muhasebeye çekmek, nefsimizi terbiye etmek, kötülüklerden arınmak, hataları telafi etmek için bize sunulmuş eşsiz bir fırsattır. Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Ülke olarak asrın felaketini yaşadığımız bu zorlu süreçte yaralarımızı sarmanın en büyük ilacı birlik, beraberlik ve dayanışmadır. Felaketin yol açtığı yıkımın yaralarını Allah’ın izniyle hep birlikte saracağız. Allah’ım milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Bütün ülkemize, Türkiye’mize, Gazi Şehrimize, Oğuzelimiz’e ve milletimize bir kaz daha geçmiş olsun diyorum. 

Berat Kandili’nin belalar, musibetler, felaketler, her türlü afet, zulüm, isyan, bozgunculuk ve ülkemizin milletiyle birlikte bölünmez bütünlüğünün korunması için bir fırsat olduğu da unutulmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu anlamlı gecenin başta Oğuzelili hemşehrilerim olmak Türk İslam Aleminin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyor, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar