Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ana SayfaGÜNDEMSadık Albayrak: "Cumhurbaşkanı Erdoğan kantin subayıydı"

Sadık Albayrak: “Cumhurbaşkanı Erdoğan kantin subayıydı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü, eski Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak, Cumhurbaşkanı’nın üniversite diplomasıyla ilgili dikkat çeken bir çıkışa imza attı.Silivri Cezaevi’nde yatarken Erdoğan’ın kendisini ziyaret ettiğini belirten Albayrak, “Erdoğan, kantin subayıydı. Bana kartonla ‘Silahlı Kuvvetler sigarası’ getirirdi. Yüksek tahsili olmasa subay olabilir miydi?” ifadelerini kullandı.

Muhalefet kanadı tarafından sık sık gündeme getirilen, çeşitli kaynak ve kişiler tarafından defalarca teyit edilmesine rağmen algı ve politika malzemesi yapılmaya çalışılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasıyla ilgili tartışmalarla bir değerlendirme de eski Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’tan geldi.

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu’na Silivri Cezaevi’nde yatarken Erdoğan’n kendisini ziyaret ettiğini anlatan Sadık Albayrak, “Silivri’de yatarken 15 günde bir ziyaretçi gelirdi. Gelenler sigara getirirdi. Çoğu kaçak sigaraydı. Benim ziyaretçim ise o sıra Hasdal’da asteğmen olan Recep Tayyip Erdoğan’dı. Herkese sigara paket paket gelirdi. Erdoğan, kantin subayıydı. Bana kartonla ‘Silahlı Kuvvetler sigarası’ getirirdi. Yüksek tahsili olmasa subay olabilir miydi?” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diploması olmadığı yönünde en yoğun algı kampanyasının Fetöcü sayfalardan yapıldığı ve bunun bir Fetö iftirası olduğu kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen, muhalefete yakın sosyal medya platformlarında bu yalanın ısrarla sürdürülmesi kamuoyundan büyük tepki çekiyor. Vatandaşlar muhalefetin yaptığı iftira ve algı operasyonuna “Erdoğan dünya liderlerini parmağında oynatıyor, Dünyaya meydan okuyor, muhalefet ise yalan ve iftiralardan iktidar umuyor” şeklinde tepki gösteriyor.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar