Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaGündemŞEHİTKAMİL’DEN, İSLAHİYE’DEKİ AFETZEDELERE DESTEK SÜRÜYOR

ŞEHİTKAMİL’DEN, İSLAHİYE’DEKİ AFETZEDELERE DESTEK SÜRÜYOR

TEMEL İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR, ÇOCUKLARA PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLANIYOR

Şehitkamil Belediyesi, İslahiye ilçesinde kurulan çadır kentlerde kalan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Şehitkamil Belediyesi, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen ve çok sayıda evin kullanılmaz hale geldiği İslahiye ilçesinde kurulan çadır kentlerde kalan vatandaşları yalnız bırakmıyor. Çadır kentlerde yaşamlarını devam ettiren vatandaşların günlük temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik desteklerini arttırarak devam ettiren Şehitkamil Belediyesi, çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek çocukların depremin yarattığı olumsuz duygulardan uzaklaşmaları için çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor.

Bebeklere, çocuklara, kadınlara ve yaşlılara yönelik; bebek maması, bebek bezi, emzik, biberon, ıslak mendil, hasta bezi, süt, hijyen paketi, battaniye, gıda, kıyafet ve ayakkabı gibi birçok ürünü vatandaşa teslim eden görevliler, vatandaşa moral verecek sohbetler de gerçekleştiriyor.

Uzman eğitmenler nezaretinde çocuklara yönelik düzenlenen geleneksel çocuk oyunları ve sportif etkinlikler, keyifli anlara sahne oldu. Etkinliklere verilen aralarda çocuklarla sık sık sohbet eden eğitmenler, çocukları mutlu edecek çeşitli hediyelerle de gülümsemelerine ortak oldular.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar