Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ana SayfaGÜNDEMSoprano Ceylan Balcı’nın sahne aldığı "Cumhuriyet Resitali" düzenlendi 

Soprano Ceylan Balcı’nın sahne aldığı “Cumhuriyet Resitali” düzenlendi 

Ömer Ersoy Kültür Merkezinde 29 Ekim Cumhuriyet bayramı vesilesiyle Soprano Ceylan Balcı’nın sahne aldığı Cumhuriyet Resitali düzenlendi.

Resitale Gaziantep Valisi Davut, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Ak Parti Şehitkamil ilçe başkanı Mehmet Yılmaz, çok sayıda sanatsever katıldı.

Ceylan Balcı Büyüledi

Gecede sahne alan soprano Ceylan Balcı sahneden şunları söyledi; “Gaziantep’in medeniyetler beşiği bir şehir olduğunu ve bu kadim şehirde müziğin ve sanatın her dalında eserler üreterek tüm dünyaya örnek olmanın öneminden bahsetti” katılan tüm misafirlere katılımları için teşekkür etti.

Cumhuriyet Resitalinde Sahne alan Soprano Ceylan Balcı’ya piyanoda Renata Çavdar eşlik etti. Özel gecede opera sanatını ve Türk müziğini harmanlayarak icra ettiler. Yani sıra Gaziantep’in yetiştirdiği uluslararası alanda ödül almış genç yetenekler sahne aldı. Resital boyunca keyifli ve duygusal vakit geçiren misafirlerin ellerinden Türk bayrağı da eksik olmadı. Misafirlerin evrensel müziğin tadına vardıkları gece büyük beğeni topladı. Gece Gaziantep valisi Davut Gül’ün sanatçılara çiçek takdimi ve teşekkürü ile sona erdi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar