Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaEkonomiTürkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar’ın, Ramazan Bayramı Mesajı

Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar’ın, Ramazan Bayramı Mesajı

Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar’ın Bayram Mesajı

“Ramazan Bayramının bölgemizde yaşanan acıların dinmesine vesile olmasını diliyorum”

 

DEİK Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak İslam aleminin bayramını kutladı. Ülke olarak buruk bir bayram kutlayacaklarını ifade eden Acar “Ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketinin ardından milletçe kenetlenerek, yardımlaşma ve dayanışma duyguları içerisinde Ramazan Bayramı’nın yaralarımızın sarılmasına önemli bir vesile olacağına inancım tamdır” dedi.

 

Ülke olarak yaşanan acıların kısa sürede dinmesi için bayramların önemli vesileler olduğuna dikkat çeken DEİK Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar yayımladığı mesajında “Bayramlar birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi, milletçe kenetlenmemizin artması, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde birlikte kalkınmamız ve güçlenmemize vesile olan en önemli günlerimizdir. 6 şubatta bölgemizde yaşadığımız ve 11 ilimizi kapsayan büyük deprem felaketinin ardından bütün dünyaya güçlü ve büyük bir devlet ve millet olduğumuzu kenetlenerek bir kez daha gösterdik. Acılarımızı dindirmek, yaralarımızı sarmak için milletçe insan üstü çaba sarf ettik, sarf etmeye devam ediyoruz. Önümüzde İslam alemi için büyük anlamlar ifade eden Ramazan Bayramı var. Ramazan Bayramı bu bölgedeki yaraların sarılması, acıların dindirilmesi, yardımlaşma ve dayanışma duyguları içerisinde bölgemizin yeniden ayağa kalkması açısından hepimiz için büyük bir fırsattır. Devletimizle, milletimizle kenetlenerek bu güzel günlerde bölge insanımıza yalnız olmadıklarını bir kez daha göstereceğimize inanıyorum.

Bütün İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarken bir kez daha yaşadığımız büyük felakette yaşamlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

 

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar