Gündem

Gaziantep Valisi Davut Gül’ün 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Mesajı

 

Sevgili hemşehrilerim…

Bu gün, 11 ay süren Antep direnişinin sonunda şehrimizin esaretten kurtuluşunun 101. yılını kutluyoruz…

Her yıl 25 aralık tarihinde, atalarımızın hürriyet ve bağımsızlık uğruna, namus ve bayrak uğruna mücadele etmeyi, bu yolda seve seve şehit ve gazi olmayı seçtiği  bu topraklarda yokluklar içinde yazılan Kurtuluş Destanını kutluyoruz…

Yiğitliği, fedakarlığı, kahramanlığı, inandığı değerler uğruna ölüme koşa koşa giden aslanların başarısını kutluyoruz…

101 yıldır kutluyoruz. Allah’ın izniyle tüm gücümüzle kutlamaya da devam edeceğiz. Çünkü bizim evlatlarımıza bırakabileceğimiz en değerli miras bu kurtuluş ruhunda saklıdır.  

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Geçmişini bilmeyen milletler geleceğine ışık tutamaz. Bizler, gelecek nesillere özgür, demokratik bir ülke bırakmak istiyorsak, geçmişte yaşananları çok iyi bilmeli ve geçmişimizden ders çıkarmalıyız” demiştir.

Hamdolsun ki bu millet, evlatlarına, kitaplara sığmayacak kadar ders çıkartacak hikayeler bırakmıştır.

Gaziantepliler, işgal güçleri karşısında, hiçbir yerden yardım ve destek almadan büyük bir irade ve dayanma gücüyle direnerek Şahinbey’lerin, Karayılan’ların ve daha nice adsız kahramanların öncülüğünde, şehrin dörtte birini şehit verme pahasına, bu şanlı destanı yazmışlardır.

Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes her günü 25 Aralık ruhuyla yaşamalı, Ülkemizi ve milletimizi aydınlık günlere ulaştırma gayesiyle çalışmalı, üzerine aldığı her türlü görev ve misyonu, bu vatanı miras bırakan ecdadımıza layık bir şekilde yerine getirmelidir.

Geçmişten gelen ruhla bugün Gaziantepliler her alanda birlikte iş yapabilme kabiliyeti  ve hayrıseverlik ruhunu temsil eden “Gaziantep Modeli” ile kazançlarını aynı fedakarlıkla paylaşmakta, okullar, camiler ve sağlık kuruluşları yaptırarak, zorda kalan kardeşlerine yardım ederek, sosyal ve eğitim projelerinin hepsinde en ön safta yer alarak, kısacası ekmeğini kardeşiyle bölüşerek tüm dünyaya örnek olmakta ve kadim geleneklerini devam ettirmektedir.

Bu vesile ile Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümünü kutluyor, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hayırla ve rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Şehrimizin ve Ülkemizin kurtuluş mücadelesi ve bölünmez bütünlüğü uğruna bu güne kadar kaybettiğimiz tüm gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum.

Kurtuluş günümüz kutlu olsun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı